Αρχική σελίδα Γονείς Γενική Συνέλευση-ΕΚΛΟΓΕΣ 2020

Άλιμος 20/10/2020

Πρόσκληση σε Γενική Συνέλευση-ΕΚΛΟΓΕΣ 2020

Αγαπητοί γονείς,

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Αλίμου παρακαλεί για τη συμμετοχή σας στην ετήσια εκλογο-απολογιστική Γενική Συνέλευση των μελών του Συλλόγου η οποία θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020και ώρα 5μμ στο προαύλιο του σχολείου, τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα για την προστασία από τον COVID-19 (ανοιχτός χώρος, αποστάσεις, χρήση μάσκας, κλπ.).

Η παρουσία όλων σας είναι απαραίτητη, προκειμένου να υπάρξει απαρτία. Θέλουμε να αποφύγουμε την πολυπλοκότητα επαναληπτικής συνάντησης, όμως αν δεν υπάρξει απαρτία, η Γενική Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Κυριακή 1 Νοεμβρίου την ίδια ώρα (5μμ) στον ίδιο χώρο (προαύλιο του σχολείου).

Τα θέματα της συνέλευσης είναι:

• Εκλογή Προεδρείου της Γενικής Συνέλευσης
  • Απολογισμός δράσεων του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου
  • Οικονομικός απολογισμός και έγκρισήτου
  • Έκθεση της Ελεγκτικής Επιτροπής για τις χρήσεις 2018-2019 και 2019-2020
  • Προκήρυξη εκλογών
  • Κατάθεση υποψηφιοτήτων για το νέο Δ.Σ.
  • Εκλογή εφορευτικής επιτροπής
  • Άλλα θέματα που θα θέσουν προς συζήτηση τα μέλη του Συλλόγου.

Σημειώνεται ότι για τη συμμετοχή σας στη Γενική Συνέλευση και στις εκλογές απαιτείται να είστε οικονομικώς ενήμεροι, δηλαδή να έχετε εξοφλήσει την ετήσια συνδρομή, ύψους10 ευρώ. Η εξόφληση της ετήσιας συνδρομής μπορεί να γίνει κατά την προσέλευσή σας στη Γενική Συνέλευση ή την ημέρα των εκλογών.

Ευχαριστούμε θερμά για το ενδιαφέρον σας και, εκ των προτέρων, για τη συμμετοχή σας στη Γενική Συνέλευση.

Με εκτίμηση,

το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Αλίμου