Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Ηλεκτρονικό Λαογραφικό Μουσείο Β1

Ηλεκτρονικό Λαογραφικό Μουσείο Β1

Μια μέρα, μια Τρίτη, όλα άλλαξαν! Ήρθε η εποχή του κορωνοϊού, που κλειστήκαμε στο σπίτι, που γνωρίσαμε ξανά την οικογένειά μας, που θέλαμε να επικοινωνήσουμε με τους μαθητές μας και τις μαθήτριές μας, με τους συμμαθητές μας και τις συμμαθήτριές μας έστω κι από μακριά.

Τότε ξεκινάει και η ιστορία μας. Συναντηθήκαμε διαδικτυακά, μια Παρασκευή, η ομάδα του Β1, συζητήσαμε για τα πολύτιμα μας αντικείμενα, ψάξαμε σε αποθήκες, ρωτήσαμε τους συγγενείς μας, φωτογραφίσαμε, ζωγραφίσαμε, γράψαμε τα κείμενά μας, φτιάξαμε την πρόσκλησή μας και μια άλλη Παρασκευή εγκαινιάσαμε το Διαδικτυακό Λαογραφικό Μουσείο του Β1.

Θέλαμε να μοιραστούμε μαζί σας τα εκθέματά μας και να σας δώσουμε την ευκαιρία να επισκεφτείτε το μουσείο μας.

Καλή σας ξενάγηση

Οι μικροί λαογράφοι του Β1