Σχολική Βιβλιοθήκη

Την Τετάρτη 15/12/2021 πραγματοποιήθηκε στον χώρο των εκδηλώσεων συνάντηση όλων των μαθητών που συμμετέχουν εθελοντικά στην οργάνωση, λειτουργία και τις δράσεις της Δανειστικής Βιβλιοθήκης «Κυβέλη» του σχολείου μας.

Ο μαθητής της ΣΤ Τάξης Νικόλας Τσιμπάνος παρουσίασε στους μαθητές- εθελοντές το εγχειρίδιο της Σχολικής Βιβλιοθήκης, το οποίο είχε επιμεληθεί ο ίδιος.

Η εκδήλωση αποτέλεσε μια εξαιρετική ευκαιρία για τους εθελοντές μαθητές να καταθέσουν τις εμπειρίες τους από την μέχρι τώρα συμμετοχή τους, να ανταλλάξουν απόψεις σχετικά με την λειτουργία της βιβλιοθήκης και να μοιραστούν ιδέες σχετικά με τις βέλτιστες πρακτικές οργάνωσης της βιβλιοθήκης και ενίσχυσης της φιλαναγνωσίας των μαθητών του σχολείου μας.