Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές συνυπάρχω...σέβομαι...νοιάζομαι

συνυπάρχω...σέβομαι...νοιάζομαι

ttl

Το σχολείο μας συμμετείχε στην «Εβδομάδα Ειρήνης»που διοργάνωσε ο Δήμος Αλίμου.

Συνεργαστήκαμε, δημιουργήσαμε, παρουσιάσαμε το σχολείο που επιθυμούμε, ένα σχολείο για όλους όπου συνυπάρχουμε, σεβόμαστε και νοιαζόμαστεγια μικρούς και μεγάλους.

Το Σάββατο 6 Μαΐου 2023στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Κάρολος Κουνμέσα από το παραμύθι, τη μουσική, το τραγούδι, τον χορό, τις εικαστικές δράσεις, την αφίσα μας,το τμήμα Γ2 του σχολείου μας με τις μαθήτριες, τους μαθητές του και τις εκπαιδευτικούς Θεοδοσία Χατζηευγενάκη, δασκάλα του τμήματος, Ελένη Μαρίνη, μουσικό, Ελένη Δημητρά, γυμνάστριακαι Μάρα Τσαφαντάκη, εικαστικό, είχαμε την ευκαιρία να συμμετέχουμε και να περάσουμετα μηνύματά μας κατά της σχολικής βίας με μοναδικό τρόπο.

Το σχολείο βραβεύτηκε για τις δράσεις του από την Επιτροπή Παιδείας του Δήμου Αλίμου.