Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Χριστουγεννιάτικες Δραστηριότητες

Χριστουγεννιάτικες Δραστηριότητες

Κάλαντα
Στο πλαίσιο του ανοίγματος του σχολείου μας στην τοπική κοινωνία και του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων με τίτλο «Αλληλοσεβασμός – Διαφορετικότητα», οι μαθητές της Ε’ τάξης, συνοδευόμενοι από τις τους εκπαιδευτικούς: κ. Πολυξένη Σύριγγα μανώλη, κ. Γιώργο Μπάκα, κ. Πελαγία Φεύγα, κ. Σιμεωνίδου Αλίκη και κ. Άννα Ρήγα, την Τρίτη 19/12/2023, επισκέφτηκαν το Β’ ΚΑΠΗ Αλίμου και τραγούδησαν τα κάλαντα με τη συνοδεία των μικρών μουσικών του σχολείου μας.
kalanta 0
Το κλίμα ήταν εγκάρδιο, ανταλλάξαμε ευχές και μας προσφέρθηκαν κεράσματα.
Και του χρόνου

Φιλαναγνωσία
Με στόχο την ενίσχυση της Φιλαναγνωσίας, μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης, διάβασαν χριστουγεννιάτικα βιβλία στα πρωτάκια μας. Η δράση έγινε στο χώρο της βιβλιοθήκης του σχολείου μας με πρωτοβουλία της υπεύθυνης εκπαιδευτικού κ. Ελισάβετ Πολύμερο, την Πέμπτη 21/12/2023.

anagnosi censored