Αγιασμός

Τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 θα γίνει ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς με παρουσία μόνο των μαθητών/τριών και των εκπαιδευτικών.

agiasmos

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 10:00 έως τις 10:15 π.μ

Οι μαθητές/τριες της Β΄ και Γ΄τάξης από την Είσοδο Β (Ηρακλείτου) και οι μαθητές/τριες της Δ΄,Ε΄και ΣΤ΄τάξης από την Είσοδο Α΄(Μυρογιάννη). Η αποχώρηση θα γίνει κατά τον ίδιο τρόπο στις 11:45 με τη συνοδεία των γονέων/κηδεμόνων τους.

Οι μαθητές/τριες της Α΄τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο από την Είσοδο Β στις 10:30 και θα αποχωρήσουν στις 11:45.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες να βοηθήσουν ώστε να αποφευχθεί συνωστισμός κατά την είσοδο και έξοδο των παιδιών.

Η χρήση μάσκας είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται Καλή σχολική χρονιά!!

Την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2020 οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:00 από τις καθορισμένες εισόδους. (Α΄,Β΄,Γ΄είσοδος Β και Δ΄,Ε΄,ΣΤ΄, είσοδος Α).

Αυτή την ημέρα τα παιδιά θα έχουν μαζί τους τις σχολικές τους τσάντες για να παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν στις 13:15.